چرا Valorant فریز می شود: برای بهینه سازی بازی برای یک رایانه ضعیف و قدرتمند چه باید کرد

Valorant یک بازی نسبتاً جدید است، بنابراین هنوز باگ ها و خطاهای راه اندازی زیادی وجود دارد. زمانی که Valorant نه تنها در یک رایانه ضعیف، بلکه در یک رایانه شخصی قدرتمند نیز تأخیر دارد (یخ می زند، کند می شود) مستثنی نیست.

چرا والورانت انجماد است؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا Valorant می تواند بسیار کند باشد. مثلا:

 • بار بیش از حد CPU و GPU، کمبود RAM به دلیل عدم تطابق بین ویژگی های رایانه و سیستم مورد نیاز بازی؛
 • تعداد زیادی از برنامه ها و فرآیندهای در حال اجرا در پس زمینه، علاوه بر بازی، که بخشی از نیازها را می خورند.
 • برای برخی از کاربران، Valorant دقیقاً به دلیل ضد تقلب Vanguard خوب کار نمی کند که بدون آن بازی به هیچ وجه غیرممکن خواهد بود.
 • نسخه های قدیمی اجزای ویندوز و درایورهای نصب شده برای کارت گرافیک.

با تاخیر چه کنیم

 1. ابتدا کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید؛ شاید نصب برنامه ریزی شده به روز رسانی های دانلود شده در کارها معلق باشد.
 2. تمام برنامه ها به جز خود بازی و سیستم ضد تقلب در حال اجرا ونگارد را ببندید. این امر به ویژه در مورد برنامه های پرمصرف مانند مرورگرهای اینترنتی، اسکایپ، آنتی ویروس ها و غیره صادق است.
 3. به مدیر وظیفه (ترکیب "Ctrl+Shift+Esc") بروید. تب Processes را باز کنید. به ستون CPU و Memory نگاه کنید. اگر فرآیندهای در حال اجرا وجود دارد که منابع زیادی را اشغال می کند، آنها را پایان دهید، اما فقط در صورتی که دقیقاً بدانید که چه نوع برنامه ای است.همچنین به تب Startup نگاه کنید که برنامه هایی را که هنگام بوت شدن ویندوز شروع می شوند را نشان می دهد. توصیه می کنیم تا حد امکان موارد راه اندازی را غیرفعال کنید و فقط موارد ضروری را باقی بگذارید.راه اندازی مجدد کامپیوتر.
 4. فضایی را در درایوی که Valorant در آن نصب شده است آزاد کنید. وزن بازی در حدود 8,5 گیگابایت است و با آپدیت های بعدی، ممکن است فضای اشغال شده به میزان قابل توجهی افزایش یابد. بنابراین توصیه می شود حداقل یک و نیم تا دو برابر فضای بیشتری بر روی درایو اختصاص دهید.
 5. برای مدت زمان بازی یا به طور دائم، می توانید جلوه های بصری را در ویندوز غیرفعال کنید که کارت گرافیک را نیز بارگیری می کند. روی میانبر My Computer کلیک کنید و به Properties بروید. سپس همه چیز را همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است انجام دهید.
 6. بسیاری از کامپیوترهای مدرن روی دو درایو کار می کنند. اولی یک درایو حالت جامد (SSD) است که فقط برای نصب سیستم عامل و برنامه ها روی آن طراحی شده است. دومی هارد دیسک است که برای ذخیره فایل‌های دیگری که دائماً در معرض حذف و بازنویسی هستند طراحی شده است. SSD بسیار سریعتر از HDD است، بنابراین توصیه می شود که روی اولی نصب کنید.
 7. هارد دیسک را یکپارچه سازی کنید. روی آیکون دیسک راست کلیک کرده و Properties را باز کنید. در مرحله بعد، به تب "سرویس" بروید و یکپارچه سازی را همراه با بهینه سازی انجام دهید. گاهی اوقات چنین اقداماتی می تواند تاخیرها را برطرف کند. شما نمی توانید SSD ها را یکپارچه سازی کنید.
 8. ویندوز را از فایل های غیر ضروری و کش انباشته شده پاک کنید. از CCleaner استفاده کنید. نسخه رایگان نرم افزار برای کار در دست کافی است.
 9. آخرین به روز رسانی ها را برای کارت گرافیک و اجزای سیستم عامل ویندوز خود نصب کنید.

بهینه سازی ارزشی

برای حذف مؤثر فریزها، به خصوص اگر رایانه شخصی بسیار ضعیف باشد، تنها بدتر شدن گرافیک کمک خواهد کرد - کاهش کیفیت تصویر هم در بازی و هم تنظیم کارت ویدیو برای یک برنامه خاص. در مورد ما، Valorant.

تمام تفاوت های ظریف در مقاله دیگر ما با جزئیات بیشتر توضیح داده شده است: چگونه FPS را در Valorant افزایش دهیم.

در یک رایانه شخصی قدرتمند، بعید است که تاخیر به ویژگی های سخت افزار مربوط باشد. به احتمال زیاد مشکل در ویندوز یا برخی از برنامه های فعال است که با بازی در تضاد هستند و به طور خاص با Vanguard که به شدت در سیستم ادغام شده است و می تواند عملکرد قطعات را مسدود کند.

 1. ما به شما توصیه می کنیم که سیستم را تمیز کنید، همه برنامه های امنیتی، آنتی ویروس ها، فایروال ها را غیرفعال کنید، برنامه ها را از راه اندازی حذف کنید، ویندوز را مجددا راه اندازی کنید و دوباره بازی کنید. شاید فریزها ناپدید شوند و FPS افزایش یابد.
 2. هنگام استفاده از برنامه ارتباطی Discord، overlay را غیرفعال کنید که زیاد استفاده نمی شود و منابع زیادی را مصرف می کند.
 3. راه حل رادیکال خواهد بود حذف کامل Valorant و ضد تقلب و به دنبال آن نصب از ابتدا.

برای رایانه های بسیار ضعیف، گاهی اوقات توصیه می شود اجزای استانداردی را که ممکن است هرگز در ویندوز استفاده نکنید، غیرفعال کنید. به عنوان مثال، سرویس چاپ، بازی های استاندارد ویندوز و موارد دیگر. چنین خدمات و اجزایی عملاً رایانه شخصی را بارگذاری نمی کنند، اما در ترکیب با سایر اقدامات بهینه سازی می توانند تأثیر کمی داشته باشند.

برای به اشتراک گذاشتن با دوستان
ValorantGO.ru
اضافه کردن نظر

Adblock به
آشکارساز