Project A یا Valorant: چگونه اولین تیرانداز از Riot Games معلوم شد مطالب تحریریه

برداشت از بازدید از توسعه دهندگان و چندین ساعت در بازی.

در اکتبر 2019، Riot Games اعلام کرد که دیگر نمی‌خواهد یک استودیوی تک‌بازی باشد و چندین پروژه در ژانرهای جدید ارائه کرد - از رقیب Hearthstone گرفته تا یک بازی جنگی تمام عیار AAA با شخصیت‌های League of Legends.

در میان تمام اعلامیه های این شرکت، Project A بیش از همه برجسته بود. هر چه که می توان گفت، شوتر محبوب ترین سبک است و چندین سال است که بازی های رقابتی واقعاً مهمی در آن منتشر نشده اند.

برای Riot، این فرصتی است حداقل برای جذب مخاطب جدید و افتخار در میان عناوین سطح Rainbow Six Siege و حداکثر، برای از بین بردن کف دست و توجه میلیون ها بازیکن.

در پایان ژانویه، در فضایی محرمانه، DTF از دفتر Riot Games در سانتا مونیکا بازدید کرد و دو روز را در آنجا گذراند و ساخت آن زمان فعلی پروژه A را پخش کرد و با توسعه دهندگان ارتباط برقرار کرد.

همانطور که احتمالاً قبلاً حدس زده اید، این تیرانداز از بین تمام "پروژه ها" نزدیک ترین به انتشار است و از این پس می توان آن را به طور رسمی نامید. ارزش گذاری.

تریلر اعلام عنوان

دفتر Riot Games در فاصله 15 دقیقه ای از ساحل اقیانوس قرار دارد و در ابتدا تصور اینکه چگونه می توان حتی روی کار در چنین مکانی تمرکز کرد دشوار است، اما کارمندان شرکت هنوز هم موفق به انجام این کار می شوند.

"Riotites" که به خورشید کالیفرنیا عادت کرده اند، وقتی مهمانانی از روسیه در آستان خانه ظاهر می شوند، فرصت شوخی در مورد آب و هوای خود را از دست نمی دهند. یکی از نمایندگان شرکت با لبخندی بدخواهانه به ما می‌گوید: «این‌جا چه ژانویه سختی داریم، در حالی که الان بیش از بیست ساعت است.

میم های زیادی از بازیکنان در دفتر Riot وجود دارد - یکی از آنها حتی در پشت علامت اصلی قرار گرفت.

بلافاصله پس از اهدای نشان‌ها، ما را از میان یک بیشه بامبو و یک زمین بسکتبال به یک سالن سینما که به سبک جنگ ستارگان تزئین شده است هدایت می‌کنیم (حتی چراغ‌های آن با صدای فعال شدن شمشیر نوری روشن می‌شوند). در آن است که ما ابتدا می آموزیم که پروژه A در واقع چه نامیده می شود.

از پاراگراف‌های قبلی ممکن است به نظر برسد که Riot تصمیم گرفت با ارائه‌ای به خصوص رقت‌انگیز روزنامه‌نگاران را تحت تأثیر قرار دهد. اما این درست نیست. برعکس، از همان دقایق ابتدایی مشخص می‌شود که این شرکت که در سال 2019 بیش از یک میلیارد دلار از League of Legends درآمد کسب کرده است، تصمیم گرفته است تا کرک بازاریابی را کنار بگذارد و تا حد امکان در مورد بازی جدید خود صحبت کند.

ژانویه سخت در دفتر Riot

اولین دمو در جهان از تیرانداز Valorant تا حدودی یادآور سخنرانی در یک دانشگاه است. کارمندان، که بسیاری از آنها به وضوح به سخنرانی در جمع عادت ندارند، به نوبت گزارش های کوتاه و ارائه پاورپوینت های ساده ارائه می دهند.

و نکته این نیست که Riot با نمایش با تحقیر برخورد کرد، بلکه تصمیم گرفت توسعه‌دهندگان و نه افراد روابط عمومی را به روزنامه‌نگاران بیاورد: آنها می‌دانند در مورد چه چیزی صحبت می‌کنند، زیرا خودشان بازی را می‌سازند، اما اینطور نیست. برای زبان بازاریابی استفاده می شود.

چیزی که حتی غافلگیرکننده‌تر بود این بود که مهمانان اجازه داشتند هر گونه سؤالی در مورد تیرانداز بپرسند - از درآمدزایی گرفته تا محتوا در زمان عرضه، اگرچه معمولاً استودیوهای بزرگ سعی می‌کنند چنین اطلاعاتی را خیلی زود به اشتراک نگذارند.

ما می دانیم که شفافیت برای موفقیت یک بازی مانند این مهم است.

آنا دونلون
رئیس توسعه Valorant

چقدر والورانت معلوم شد

در سال‌های اخیر، بسیاری از توسعه‌دهندگان تلاش کرده‌اند تا از همان زمان انتشار محتوایی را به بازیکنان وارد کنند و معتقدند که این راز موفقیت است. اما Valorant از آن طرف انجام شد. Riot با وظیفه ای روبرو شد که یک بازی بسازد که در آن حتی یک نقشه و یک مجموعه کوچک از شخصیت ها برای سپری کردن صدها یا حتی هزاران ساعت در مقابل صفحه با علاقه کافی باشد.

تیم به رهبری آنا دانلون (Treyarch سابق) تهیه کننده اجرایی، زمان را صرف آزمایش حالت ها و مکانیک های مختلف در جستجوی "سس مخفی" کرد - ترکیبی از ویژگی های گیم پلی که بازیکنان را جلوی صفحه نگه می دارد و به چهره Valorant تبدیل می شود. .

چیزی که توسعه‌دهندگان بلافاصله تصمیم گرفتند این بود که می‌خواستند یک تیرانداز تاکتیکی بسازند و Riot نه تنها از CS:GO آشکار، بلکه عناوینی مانند Rainbow Six: Siege، Sudden Attack و حتی Ghost Recon: Future Soldier نیز نام می‌برد. .

در همان زمان، این شرکت نمی خواست به قلمرو کاملاً ناآشنا برود، بنابراین از بسیاری جهات تیرانداز جدید قرار بود شبیه League of Legends باشد - یک بازی با روحیه رقابتی قوی که خواندن آن آسان است، حتی در دفتر قدیمی هم کار می کند. کامپیوتر و به طرفداران مشکلات منحنی تقریبا بی پایان می دهد.

سه سال آزمایش و تکرار منجر به Valorant شد. این شامل بسیاری از عناصر آشنا است، اما به اندازه کافی از رقبای خود متمایز است تا شما را به صحبت جدی در مورد آن وادار کند.

نحوه برگزاری مسابقات

Valorant یک تیرانداز مبتنی بر تیم با مسابقات 5 در 5 و تنها یک (فعلا) حالت پایه است. مرگ در اینجا زودگذر است و تولد دوباره - به استثنای موارد نادر - فقط در دور بعدی امکان پذیر است. یک طرف به عنوان مهاجم، طرف دیگر به عنوان مدافع عمل می کند و سپس نقش ها تغییر می کند. وظیفه مهاجمان نصب و منفجر کردن بمب در یکی از نقاط کاملاً ثابت در زمان تعیین شده است و بر این اساس دفاع باید از این اتفاق جلوگیری کند. اولین تیمی که در 13 راند 24 برد (با امتیاز 12-12 در 25 ام امکان دارد) برنده می شود.

تصمیم توسعه دهندگان مبنی بر پایه گذاری شوتر جدید خود بر روی یکی از مکانیزم های امضا شده CS:GO ممکن است عجیب به نظر برسد، اما کار می کند. تمام حرکات بدن مرتبط با بمب، عمق تاکتیکی لازم و شدت لازم را ایجاد می کند، اما نیازی به عادت ندارد. اگر تا به حال Counter-Strike بازی کرده باشید، تقریباً فوراً به بازی Valorant دست خواهید یافت.

بمب موجود در بازی Spike نام دارد و اصلا شبیه C-4 نیست

با این حال، از CS:GO نه تنها بمب، بلکه دقت تیراندازی پیکسل به پیکسل نیز وجود دارد که با آن حتی یک ضربه به لبه سر دشمن برای کشتن کافی است (3-4 گلوله در بدن لازم است) . Valorant یک گالری تیراندازی با شمارنده های آسیب دارد که می توانید تمام تفنگ ها را امتحان کنید و خودتان ببینید.

هیچ بلستری وجود ندارد و سلاح های بازی عمدتاً واقع گرایانه هستند - مسلسل، مسلسل، SMG، شاتگان و هفت تیر. علاوه بر این، هر تفنگ دارای شخصیت خاص خود و پارامترهای به خوبی محاسبه شده گسترش و آسیب است. دقت آتش به سرعت حرکت شما بستگی دارد، بنابراین Valorant به دوندگان پاداش نمی‌دهد، بلکه به کسانی که با شایستگی از خود دفاع می‌کنند پاداش می‌دهد - به خصوص که ضربات باعث کاهش سرعت دشمنان می‌شود.

تفاوت‌های مهم با CS:GO زمانی شروع می‌شود که بازی Riot از شما می‌خواهد یکی از شخصیت‌ها را انتخاب کنید (هشت نفر از ده مورد برنامه‌ریزی شده در راه اندازی به خبرنگاران نشان داده شد). قهرمان ها در ابتدا یادآور قهرمانان بازی Overwatch هستند، اما اولین برداشت ها فریبنده است.

اگر در تیرانداز بلیزارد شخصیت تقریباً کل گیم پلی را تعیین می کند ، پس Valorant از این نظر به Siege نزدیک تر است: مهم نیست که چه کسی را ترجیح می دهید ، بحث اصلی در درگیری ها همچنان توانایی تیراندازی و حرکت در فضا خواهد بود.

وقتی قهرمانی را در Valorant انتخاب می کنید، آن را برای سایر بازیکنان تیم خود قفل می کنید و تا پایان مسابقه نمی توانید آن را تغییر دهید. هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد زیرا بازی دارای یک زمین تمرین آفلاین برای آزمایش همه توانایی ها است. شما به سختی با هیچ کلاسی گیر خواهید کرد زیرا اسلحه همه یکسان است و آنها همیشه حرف آخر را می زنند.

 

توانایی ها روی گیم پلی تاثیر می گذارند، اما نه به اندازه تیراندازی. در Valorant، شما می توانید با موفقیت به عنوان یک پزشک تهاجمی بازی کنید.

 

پس هدف دقیقا چیست؟

توضیح دادن "سس مخفی" Valorant با کلمات چندان آسان نیست. اولین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که بازی تا حد امکان از Overwatch دور است. شخصیت‌های اینجا کاملاً آهسته راه می‌روند و می‌دوند، عملاً نمی‌پرند و توانایی‌های خود را اسپم نمی‌کنند.

تیرانداز بلیزارد اغلب به خاطر این واقعیت که Overwatch از بیرون به سختی به آن نگاه می شود، مورد انتقاد قرار گرفته است و Valorant این مشکل را ندارد، خواندن آن بسیار ساده تر است. او یک فرد ورزش الکترونیکی است - حتی اگر فردا اولین قهرمانی خود را سازماندهی کنید.

در Valorant جایی برای هرج و مرج وجود ندارد، نه تنها به این دلیل که تقریباً همه شخصیت‌های اینجا مانند عوامل در Siege حجیم هستند، بلکه به این دلیل که توانایی‌های آنها به شدت محدود است. احتمالاً دیدید که در اولین تریلر چگونه دختری به نام جت به راحتی روی یک جعبه بلند پرواز می کند. بنابراین، او می تواند این کار را فقط چند بار در هر دور انجام دهد - و فقط در صورتی که پول کافی برای خرید داشته باشد. او در اینجا سریعترین است و در عین حال حتی به تریسر هم نزدیک نیست.

بسیاری از نشانه های مشخص در سطوح وجود دارد. شما همیشه می توانید بگویید "در اژدها با من ملاقات کن" و آنها شما را درک خواهند کرد

بله، یک مدل اقتصادی محلی مانند CS:GO وجود دارد. برای موفقیت خود در راندها، پول دریافت می کنید و با آن، قبل از شروع نبرد، سلاح، زره و توانایی ها را خریداری می کنید.

 

توانایی شما برای خرید سریع تقریباً بی ربط است - موانع انرژی هنوز اجازه ورود زودهنگام به طرف دشمن را نمی دهند. مگر اینکه بتوانید اولین نفری در تیم خود باشید که بمبی را که در نقطه بازپرداخت قرار دارد می‌گیرد.

 

هر قهرمان همچنین "نهایی" خود را دارد که در هنگام قتل، مرگ یا اقدامات با بمب جمع می شود. همچنین می‌توان آن را با برداشتن کره‌ای که روی سطح قرار دارد دوباره پر کرد، اما این یک تجارت پرخطر است: جذب آن چندین ثانیه گرانبها طول می‌کشد.

از همه مهمتر، تقریباً هیچ توانایی در بازی وجود ندارد که به شما کمک کند نیمی از تیم دشمن را به یکباره نابود کنید. این Call of Duty یا Overwatch نیست. حتی ظاهر یک حمله هوایی در اینجا کاملاً ضعیف است و برای دقت طراحی شده است. استعداد قهرمانان عمدتاً برای به دست آوردن اطلاعات تاکتیکی، فریب دشمن یا به دست آوردن زمان مورد نیاز است.

اکتشاف، برنامه ریزی، اجرا

پس از چندین ساعت بازی Valorant، می توانم با اطمینان بگویم که این بازی با چیزی تعریف شده است که در تریلرها نشان داده نشده است - طراحی نقشه ها. برای ایجاد آنها، سالواتوره گاروززو، که در چندین عرصه Counter-Strike از جمله de_cache، de_nuke_ve، de_train_ve کار می کرد، به تیم دعوت شد.

از آنجایی که بازی در درجه اول تاکتیکی است، آنها سعی کردند مکان ها را به خوبی خوانا کنند و تقریباً هر تنگنای احتمالی را از بین ببرند. تمام زیبایی های بی فایده در Valorant در بالا قرار دارند - در سطح چشم بازیکن هیچ چیز رنگارنگی وجود ندارد تا دشمن همیشه به وضوح قابل مشاهده باشد.

 

آنا دانلون در مورد این واقعیت که او دائما مجبور بود طراحان را ناامید کند شوخی می کند: افراط های بصری بدون پشیمانی به خاطر خوانایی بهتر قربانی شدند.

 

در طول بازدید ما از Riot، دو نقشه به ما داده شد تا امتحان کنیم - Bind و Haven. در شروع Valorant، تنها پنج سطح برنامه ریزی شده است، اما در این مورد استودیو امیدوار است که تعداد کمی را با کیفیت بالا پوشش دهد. قبل از شروع حمله، ابتدا هر مکان برای مدت طولانی به شکل مکعب های خاکستری آزمایش شد تا نه تنها از نظر ظاهری منحصر به فرد باشد، بلکه طرح های تاکتیکی جدیدی را نیز وارد بازی کند.

به عنوان مثال، در Bind، دو مکان برای نصب بمب وجود دارد، اما اصلاً «میان» وجود ندارد. توسعه دهندگان فقدان آن را با وجود یک تله پورت یک طرفه جبران کردند. این بدان معنی است که اگر حمله به نقطه اول "خفه" شود، مهاجمان می توانند به سرعت به نقطه دوم گسترش پیدا کنند و دفاع باید به نوعی به این موضوع واکنش نشان دهد.

نقشه پناهگاه

اما در هاون وضعیت کاملا برعکس است. "Mid" آنقدر بزرگ است که تصمیم گرفتند آن را به نقطه سوم برای کاشت بمب تبدیل کنند. این بازی را به شدت تغییر می دهد.

 

توسعه دهندگان ادعا می کنند که هر نقشه Valorant برای مسابقات eSports با 10 هزار ساعت بازی در ذهن ایجاد می شود.

 

Bind and Haven، در نگاه اول، عملاً هیچ گلوگاهی ندارند. چندین مسیر برای هر نقطه وجود دارد، و از آنجایی که سؤالات بازی با یک گلوله به سر تعیین می شوند، نمی توانید در اینجا آرام در گوشه ها بنشینید. در مناطق خنثی، تعداد پوشش ها عمداً به حداقل می رسد تا نبردها تحریک شود، و مخالفان همیشه می توانند با قرار گرفتن در کنار هم غافلگیر شوند - هیچ بن بست وجود ندارد.

چیزی که در مورد بازی مثبت صحبت می کند این است که در پایان روز دوم، روزنامه نگاران کشورهای مختلف از تظاهر به گرگ های تنها دست برداشتند و شروع به کار منسجم کردند. به عنوان مثال، ما از هر پنج نفر دو نفر را عمداً برای ایجاد سر و صدا در نقطه "ب" شروع کردیم تا حواس دشمن را پرت کنیم و در این بین "الف" مین را بگیریم یا از توانایی ها برای ایجاد توهم حضور خود در مکان دیگر استفاده کنیم. . و هر چه مسابقات بیشتری انجام دادیم، متا غنی‌تر بود.

 

ساخت Valorant که ما بازی کردیم هیچ موسیقی گیم پلی نداشت و به نظر می رسد که در نسخه عرضه نخواهد شد. در این بازی گوش دادن به گام ها و ضربات بسیار مهم است، بنابراین تاکید بر موقعیت یابی دقیق در فضا بود.

 

همانطور که در بالا اشاره کردم، توانایی های شخصیت های Valorant دیگر برای کشتار دسته جمعی طراحی نشده اند، بلکه بیشتر برای تاکتیک ها کار می کنند. به عنوان مثال، پزشک محلی، سیج، می‌تواند در هر دور یک دیوار یخی بسازد که به طور موقت راه عبور همه افراد به جز جت پرش را مسدود می‌کند. مریم گلی همچنین می تواند زمین را با ماده ای بپوشاند که سرعت دشمنان را کند می کند و هنگام راه رفتن صدای اضافی ایجاد می کند.

به این دلیل است که بیشتر توانایی‌های بازی بر محیط تأثیر می‌گذارد و بیشتر شبیه Siege است تا Overwatch. علاوه بر این، در Valorant نیز بسیار مهم است که حریفان را وادار کنید که موقعیت مکانی خود را نشان دهند.

پس از انتشار اولین تریلر، بازیکنان به شوخی گفتند که نمی‌توان در یک شوتر تاکتیکی احیا کرد، اما در اینجا فقط به عنوان یک "نهایی" است که به ندرت ظاهر می شود. این اصلا شبیه به معروف "قهرمانان هرگز نمی میرند" نیست.

ققنوس

توانایی های قهرمانان Valorant را می توان به چند نوع اصلی تقسیم کرد. بسیاری از قهرمانان می دانند چگونه حرکات خود را به روشی پنهان کنند: برخی با یک کره خاکستری بی ضرر و برخی دیگر با دیواری از گاز سمی. و بسیاری از آنها توانایی های طراحی شده برای شناسایی دارند.

بله، در اینجا می توانید یک پهپاد بفرستید یا حتی با خواندن خاطره یک دشمن کشته شده از موقعیت دشمن مطلع شوید، اما Phoenix به ویژه از پس زمینه عمومی متمایز است. "نهایی" این شخصیت توانایی "پس انداز کردن"، عجله به نقطه ای، مردن و سپس بازگشت به جایی است که توانایی استفاده از آن با سلامت کامل است. البته یک نقطه ضعف هم دارد - با صدای مشخصی زنده می شود که می تواند دشمنان را جذب کند.

چگونه بازی می شود

همانطور که از قسمت قبلی متن می بینید، Valorant CS:GO با عمق تاکتیکی Siege است که در زیبایی بصری یادآور Overwatch است.

اگر به طور ناگهانی به Valorant به عنوان یک رشته ورزشی الکترونیکی علاقه مند شدید، تجربه در CS:GO بیشترین کمک را به شما خواهد کرد. این به وضوح در این که چگونه یکی از مهمانان Riot، یک قهرمان سابق Counter-Strike، به سرعت در مسابقات مستقر شد و به وضوح شروع به تسلط بر مسابقات کرد، مشهود بود.

 

Valorant به بازیکنانی که در حرکات ماوس دقیق‌تر هستند پاداش می‌دهد - سرعت حرکت سلاح، طول صف و سرعت حرکت شخصیت همه در اینجا مهم هستند. در درگیری های آتش، مهارت حرف اول را می زند.

 

یک نتیجه مهم دیگر را باید از این نتیجه گرفت: توسعه دهندگان باید سخت بر روی خواستگاری کار کنند تا حتی بازیکنان تازه کار نیز احساس عادی داشته باشند. Riot قول می دهد از تمام تجربیات به دست آمده در حین کار روی League of Legends استفاده کند، اما، البته، ما نتوانستیم این کلمات را در دفتر شرکت بررسی کنیم - در اینجا باید منتظر بتا باشیم.

بله، در اینجا شما همچنین باید به یک چاقو تغییر دهید تا سریعتر اجرا شود

نکته مهم دیگر: والورانت در یک تیم خوب بسیار بهتر می شود. حتی سیستم اقتصادی اینجا فرض می‌کند که شما می‌توانید برای دوستی که در دور گذشته یک تفنگ تک تیرانداز گران‌قیمت خرج کرده و مرده، یک اسلحه بخرید و دوباره تنظیم کنید.

من حتی در مورد مذاکرات در مورد مسائل تاکتیکی صحبت نمی کنم، که توسعه دهندگان هم چت صوتی و هم یک سیستم پینگ را اضافه کرده اند - مشابه آنچه در Apex Legends وجود دارد. البته، شما می توانید به عنوان یک گرگ تنها وارد مسابقات شوید، اما بازی به این صورت 100% باز نمی شود.

احتمالاً یک سوال پیش پا افتاده دارید: آیا اصلاً سرگرم کننده است؟ قطعا سرگرم کننده است. علاوه بر طراحی موفق نقشه ها، Valorant با "صداقت" گیم پلی نیز مشخص می شود: حتی در آن دورهایی که به طور متوسط ​​شکست خوردم، تنها احساس گناه می کردم و این فقط مرا تحریک کرد و من را ناراحت نکرد. . در اینجا بازی کاملاً برعکس Battlefield V عمل می کند: در شوتر Riot همیشه متوجه می شوید که چگونه و چرا مردید یا یک راند را از دست دادید. شانس بر خلاف مهارت در اینجا تقریباً هیچ نقشی ندارد.

 

"جنگ با حریفان خود، نه بازی" یکی از اصول اصلی مورد استفاده در توسعه Valorant است.

 

هندسه سطوح تا حد امکان ساده ساخته شد: توسعه دهندگان عدم وجود موانع نامرئی و خطاهای برخورد را تضمین می کنند.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد نویسندگان موفق شده‌اند توانایی‌های شخصیت‌ها را بر اساس روش «سنگ-کاغذ-قیچی» به کار ببرند: برای هر عملی همیشه یک واکنش وجود دارد، بنابراین در Valorant هرگز نمی‌توانید 100% مطمئن باشید. هر چیزی.

در ماه فوریه، احتمالاً تیترهایی در مورد «بهترین چیزی که از زمان CS:GO بازی کرده‌ام» دیدید، و این به وضوح تحت تأثیر بازی‌هایی گفته شد که در آن یک تیم از روزنامه‌نگاران 5-6 امتیاز مسابقه را از تیم دیگر به دست آوردند. امتیاز 13-11 در اینجا کاملاً رایج است و شدت احساسات جدی است.

تنها چیزی که فعلاً می توانم بگویم این است که در چند ساعت اول، Valorant قطعا کار می کند. در صد ساعت یا حتی ده ها هزار چه اتفاقی خواهد افتاد؟ قضاوت سخت است. این یک بازی خدماتی است و در چند سال 1% از آنچه می تواند باشد به خبرنگاران نشان داده شد. اما این درصد خوب است.

اول پایه فنی - سپس همه چیز

نمی توان در مورد نحوه بازی Valorant بدون اشاره به بخش فنی آن صحبت کرد. به دلیل تصویر مینیمالیستی، پس از اعلام، مردم اغلب در اینترنت می‌نوشتند که بازی Riot شبیه یک «تیرانداز کره‌ای» است، اما بودجه‌های اصلی آن در واقع عمدتاً زیر سرپوش بود.

شوتر Riot به عنوان یک بازی AAA است که می تواند به طور معمول بر روی یک کامپیوتر هفت ساله بازی کند. این بر اساس Unreal Engine 4 ساخته شده است، اما تیم بیشترین تلاش را برای بهینه سازی، کد شبکه و زیرساخت انجام داده است.

امروز کلمات "ردیابی پرتو" یا "مه حجمی" را از ما نخواهید شنید. نکته اصلی سرعت کار است.

آنا دونلون
رئیس توسعه Valorant

Riot Games وعده می دهد که حداقل آستانه برای ورود به دنیای Valorant یک رایانه 120 دلاری با گرافیک یکپارچه اینتل است که در آن 30 FPS پایدار خواهید داشت. اما در واقع، بازی، البته، برای ورزش های الکترونیکی و دنیای شگفت انگیز مانیتورهای 144 هرتز و حتی 240 هرتز ساخته شده است.

 

الزامات توصیه شده - 60 فریم در ثانیه:

▪ CPU: Intel i3-4150

▪ پردازنده گرافیکی: Geforce GT 730

حداکثر عملکرد - 144+ فریم در ثانیه:

▪ CPU: Intel Core i5-4460 3,2 گیگاهرتز

▪ GPU: GTX 1050 Ti

حداقل مورد نیاز - 30 فریم در ثانیه:

▪ CPU: Intel i3-370M

▪ پردازنده گرافیکی: Intel HD 3000

همچنین توصیه می شود:

▪ ویندوز ۷/۸/۱۰ (نسخه های ۶۴ بیتی)

▪ 4 گیگابایت رم

▪ 1 گیگابایت حافظه ویدیویی

 

آنچه که اهمیت ویژه ای دارد این است که نرخ فریم بالای Riot با نرخ تیک 128 در سرورهای اختصاصی بازی پشتیبانی می شود. به طور کلی، این بدان معنی است که سرور و مشتری 128 بار در ثانیه با یکدیگر همگام می شوند. در همان زمان، سرورهای Valorant گیم پلی بازیکنان با پینگ بالا یا FPS پایین را برای بقیه شرکت کنندگان در مسابقه "صاف" می کنند و تمام حرکات میانی او را تکمیل می کنند و در تئوری، او را از هر گونه مزیتی محروم می کنند. این فوق العاده به نظر می رسد و در واقعیت فقط زمانی که بازی به مرحله بتا می رود باید آن را بررسی کنیم.

توسعه دهندگان قول داده اند که تاخیر کمتر از 35 میلی ثانیه را برای 70٪ از بازیکنان در سراسر جهان فراهم کنند. آنها می خواهند از طریق ابتکار Riot Direct به این هدف برسند، که در آن شرکت، همراه با ارائه دهندگان، ترافیک را برای کاهش بار روی شبکه و دور زدن یا بازیابی کانال های آسیب دیده هدایت می کند. اگر Valorant شروع به کار کند، Riot قول می دهد این زیرساخت را گسترش دهد.

 

یک سرور Valorant از 108 مسابقه برای 1080 بازیکن پشتیبانی می کند.

 

این مسائل فنی ارتباط مستقیمی با خود گیم پلی دارد. این استودیو وظیفه خود را به حداقل رساندن "مزیت Peekers" یا صرفاً مزیت مهاجم، زمانی که به دلیل کیفیت پایین اتصال، بازیکنی که در گوشه ای می دود، کسی را که چند لحظه منتظر او است می بیند را به حداقل برساند. زودتر

 

مرگ یک دشمن در Valorant در لحظه شلیک به بازیکن گزارش می شود و نه در لحظه ضربه تا سریعا تصمیم بعدی را بگیرد.

 

علاوه بر این، Valorant از هیت‌باکس‌های استاندارد شده (همه کلاس‌ها دارای ناحیه تشخیص ضربه یکسان هستند) و یک سیستم انیمیشن استفاده می‌کند که به بازیکن اجازه می‌دهد فوراً مسیر و سرعت دشمن را درک کند. مورد دوم مخصوصاً شوتر Riot را از CS:GO متمایز می کند - بلافاصله مشخص است که بازی در سال 2020 کجاست.

Riot همچنین می گوید که Valorant تقریباً از روز اول با سیستم ضد تقلب توسعه یافته است. به عنوان مثال، این به استودیو اجازه داد تا Volhaks را عملاً بی استفاده کند. کد شبکه تیرانداز به گونه ای نوشته شده است که کلاینت در آخرین لحظه اطلاعاتی از موقعیت دشمن دریافت می کند. این بدان معنی است که برای چنین تقلب هایی "مه جنگ" وجود دارد - در تئوری، آنها جایی برای دریافت اطلاعات ندارند تا مهاجم بتواند از طریق دیوارها نگاه کند.

علاوه بر این، توسعه دهندگان خاطرنشان می کنند که تیراندازی و حرکت در فضا 100٪ توسط سرور محاسبه می شود، بنابراین انتقال از راه دور یا "حالت خدا" باید از نظر فنی غیرممکن باشد. حتی خط تیره در Valorant رنگ خود را تغییر نمی دهد، به طوری که یک متقلب نمی تواند شات های خودکار را به آن متصل کند.

ضد تقلب بازی Vanguard نام دارد و به طور کامل در داخل استودیو توسعه داده شده است: رفتار بازیکنان با استفاده از یادگیری ماشینی و البته گزارش ها را بررسی می کند.

 

اگر در مسابقه Valorant یک متقلب شناسایی شود، بازی به طور خودکار متوقف می شود، نتایج آن بازنشانی می شود و متخلف محروم می شود.

 

آنها قصد دارند متقلبان را نه تنها در رابطه با حساب های خود، بلکه با سایر پارامترها نیز شناسایی کنند. این شرکت می گوید راه هایی برای ممنوعیت متخلفان حتی در صورت ایجاد نمایه جدید دارد. Riot همچنین قصد دارد با توسعه دهندگان تقلب مبارزه کند.

دنیا و شخصیت ها

از نظر داستانی، Valorant ارتباطی با League of Legends ندارد. این یک فرنچایز کاملا جدید است. بازی روی زمین می گذرد و تمام شخصیت های آن از نظر فنی انسان هستند، فقط با ابرقدرت ها. هر نماینده نماینده یک کشور خاص است و تنها یکی از آنها مقصد مشخصی ندارد.

Riot خاطرنشان می کند که در Valorant، گیم پلی همچنان حرف اول را می زند. هر قهرمان بیوگرافی خود را خواهد داشت و هر کارت رویداد مهمی را در دنیای تیرانداز نشان می دهد، اما به طور کلی طرح باید در پس زمینه باقی بماند.

توسعه دهندگان هنوز برنامه ای برای انتشار محتوای PvE یا یک کمپین کامل ندارند، اما اگر مخاطبان علاقه مند باشند، استودیو این گزینه را در نظر خواهد گرفت.

در مجموع، 8 شخصیت به خبرنگاران نشان داده شد، اگرچه ده شخصیت در ابتدا برنامه ریزی شده است.

 • فینیکس (بریتانیا) - یک مرد تیره پوست با یک ژاکت شیک که دارای توانایی های آتشین (گلوله های آتشین، دیوارهای آتش، موشک) است و همچنین می تواند یک بار پس از مرگ در صورت استفاده از نهایت خود دوباره احیا شود.
 • جت (کره) - دختری با تحرک بالا اغلب پشت سر دشمن می رود و با استفاده از توانایی خود در بالا پریدن، حرکات خود را با کمک مه پنهان می کند و برای مدت کوتاهی شتاب می گیرد. "نهایی" او پرتاب میخ های مرگبار است که به دقت نیاز دارند، اما به راحتی دشمنان را می کشند.
 • Viper (ایالات متحده آمریکا) - دختری که اسید استفاده می کند. او می تواند آن را به زمین پرتاب کند و به دشمنان آسیب برساند و همچنین یک دیوار اسیدی یا ابر اسیدی ایجاد کند. "نهایی" او ایجاد یک گنبد اسیدی است که به همه بازیکنانی که در آن گرفتار شده اند آسیب می رساند و دشمنان را روشن می کند. این برای استقرار درست در محل پس از کاشت بمب عالی است.
 • سووا (روسیه) - افسر اطلاعاتی روسیه و تیرانداز. می تواند یک هواپیمای بدون سرنشین جغد عقابی و یک فلش مکان یاب ویژه را شلیک کند که همه دشمنان را در خط دید روشن می کند (با یک شلیک به سرعت نابود می شود). "نهایی" او سه پالس انرژی هدایت شده است که به دشمنان آسیب می رساند و موقعیت آنها را برجسته می کند.
 • سایفر (مراکش) - پیشاهنگی که می تواند دوربین نصب کند یا با "بازجویی" از رفیق متوفی خود (این "ult" است) مکان دشمنان را پیدا کند. علاوه بر این، او علائم کشش و قفس های سایبری را قرار می دهد. اولی دشمنان را بیهوش می کند و شناسایی می کند، در حالی که دومی سرعت خود را کاهش می دهد.
 • بریمستون (ایالات متحده آمریکا) - یک جنگجوی سالخورده آمریکایی که می داند چگونه ناپالم پرتاب کند، یک صفحه دود ایجاد کند و سرعت آتش همرزمانش را با چراغ مخصوص افزایش دهد. "Ulta" یک ضربه مداری است که با استفاده از نقشه کوچک نامیده می شود.
 • مریم گلی (چین) - یک دختر پزشکی که نه تنها متحدان را شفا می دهد، بلکه برای دشمنان ناراحتی ایجاد می کند. او می‌تواند یک دیوار یخی بسازد (به مرور زمان ذوب می‌شود و با شلیک گلوله از بین می‌رود) یا بخشی از سطح را با یک ماده چسبنده بپوشاند که حرکت را کند می‌کند، پریدن را غیرفعال می‌کند و وقتی دشمنان به او ضربه می‌زنند صدا ایجاد می‌کند. "نهایی" سیج - یک متحد را با سلامت کامل زنده می کند.
 • فال (منشا نامعلوم) - می تواند مسافت های کوتاه را دوربری کند و "سایه اثیری" را آزاد کند که دید حریفان را محدود می کند. همچنین کره ای ایجاد می کند که دید را مبهم می کند. "ult" او انتقال به هر نقطه از نقشه به شکل سایه است که نابودی آن به معنای مرگ خود قهرمان نیست.

نکات کلیدی در مورد کسب درآمد، پلتفرم ها و تاریخ شروع

 • Valorant، مانند League of Legends، بر اساس مدل بازی رایگان توزیع می شود. شما فقط می توانید "لوازم آرایشی" بخرید - به عنوان مثال، پوست هایی برای اسلحه به ما نشان داده شد.
 • این یک بازی کامپیوتری است. سازندگان قصد دارند با گیم‌پدها و کنسول‌ها آزمایش کنند، اما اگر نتوان جوهر Valorant را روی پلتفرم‌های دیگر حفظ کرد، به سراغ آن‌ها نمی‌آید. مشکل اصلی در اینجا دقیقا دقت پیکسل به پیکسل عکسبرداری است.
 • این یک بازی خدماتی است که به تدریج راه اندازی می شود - اول بتا، و تنها پس از آن، در جایی تابستان 2020، انتشار. توسعه دهندگان خاطرنشان می کنند که این فقط شروع است - آنها آماده توسعه بازی برای حداقل ده سال هستند و خود بازیکنان باید مسیرهایی را برای توسعه پیشنهاد دهند.
 • انتشار برنامه ریزی شده "در اکثر کشورهای جهان" و روسیه یکی از آنهاست.
 • Valorant توسط برنامه نویسان، رهبران و هنرمندان League of Legends به همراه پیشکسوتان CS:GO، Call of Duty، Battlefield، Halo، Destiny و Gears of War ساخته شده است. این پروژه توسط آنا دانلون رهبری می شود که در Treyarch، Beenox و Vicarious Visions کار کرده است.
 • بازی شروع خواهد شد از طریق لانچر خود Riot.
 • در ابتدا برنامه ریزی شده است که 10 کاراکتر و 5 کارت داشته باشد. نسخه‌های بتا از نظر میزان محتوا با نسخه‌های منتشر شده متفاوت خواهند بود.
 • این بازی دارای پیشرفت انتها به انتها خواهد بود - با وظایف، پوسته ها، و همچنین باز کردن قفل محتوای رایگان و پولی. به خبرنگاران نشان داده نشد.
 • توسعه دهندگان به یک حالت بازی معمولی فکر می کنند، اما در زمان انتشار فقط دارای گیم پلی تاکتیکی سختی است که اشتباهات را نمی بخشد. البته مسابقات رده بندی در Valorant وجود خواهد داشت.
 • این بازی در زمان انتشار از مود پشتیبانی نخواهد کرد..
 • آنها می خواهند تقسیم بر منطقه را فقط برای جمع آوری بازیکنان با حداقل پینگ در مسابقات انجام دهند. هنوز مشخص نیست که چگونه کار خواهد کرد.

تریلر بازی

بنا به دلایلی، ویدیو با سرعت 30 فریم در ثانیه ارسال شد که البته بازی طراحی شده برای 144 هرتز یا بیشتر را به بهترین شکل نشان نمی دهد.

وب سایت رسمی

که منجر به

باید اعتراف کنم که با شک و تردید وارد نمایش بسته Valorant شدم، اما پس از نمایش بازی هنوز اساساً چیزی برای نشان دادن آن ندارم. همه چیزهایی که توسعه دهندگان به ما ارائه کردند قانع کننده به نظر می رسید، تیرانداز خود پتانسیل دارد و Riot در این مورد مانند شرکتی به نظر می رسد که می داند مخاطب چه می خواهد.

 

نرخ تیک بالا (128) و پینگ کم، سرورهای اختصاصی، دقت عکسبرداری پیکسل به پیکسل، سیستم مورد نیاز پایین، خوانایی، "آسان برای بازی، سخت به تسلط" - اینها به وضوح چیزهایی هستند که مخاطبان یک بازی ورزشی الکترونیکی می خواهند. شنیدن.

 

نقطه ضعف اصلی تصویر Valorant شاید این باشد که چقدر شبیه CS:GO است. بازی Riot شبیه یک حمله تهاجمی به شوتر Valve است که امسال هشت ساله می شود و همچنان در Steam رکورد می شکند. در عین حال، کسی جرات نمی‌کند Valorant را یک کلون بنامد - فقط چیزهای اساسی مشابه هستند.

ارائه Valorant از نظر خوبی باز و گیک بود. توسعه دهندگان صادقانه اعتراف کردند که خطاهای زیادی در انتظار آنها بود، اما از آنجایی که انتشار در چنین مواردی یک امر رسمی ساده است، می توان آنها را اصلاح کرد - یک به یک. خوب، البته، موارد جدید بسازید.

ما یک تیم انعطاف پذیر ساخته ایم که به خواسته های بازیکنان پاسخ می دهد. اگر به کارت‌های بیشتری نیاز داشته باشند، کارت‌های بیشتری می‌سازیم، اگر به شخصیت‌های بیشتری نیاز داشته باشند، آنها را بیشتر اضافه می‌کنیم. ما فرضیه های خود را در مورد نحوه پشتیبانی از بازی داریم و در حال توسعه حالت ها، شخصیت ها و سطوح جدیدی هستیم که پس از راه اندازی ظاهر می شوند. ما فقط نمی‌خواهیم هیچ کدام از اینها را هنوز در سنگ بنا کنیم.

آنا دونلون
رئیس توسعه Valorant

وقتی در مورد شوتر Riot با همکاران Multiplayer.it ایتالیا صحبت کردیم، آنها متوجه شدند که Valorant واقعاً این شانس را دارد که به یک بازی بسیار بزرگ تبدیل شود - طراحی کارت ها به تنهایی شایسته توجه است. نویسندگان League of Legends کارکنان، تجربه و پول لازم برای رسیدن به موفقیت را دارند. با این حال، حتی بزرگترین استودیوها نیز از اشتباهات استراتژیک و مشکلات مدیریت مصون نیستند، بنابراین حدس زدن در اینجا فایده ای ندارد - همه چیز به مراحل بعدی توسعه دهندگان بستگی دارد.

من نمی توانم پیش بینی کنم که در یک یا پنج سال آینده چه اتفاقی برای Valorant می افتد، اما بازی در حال حاضر مانند یک نسخه مدرن CS:GO برای کسانی که از CS:GO خسته شده اند احساس می شود. درست مانند زمانی که Overwatch بخشی از مخاطبان را به سمت Team Fortress 2 و سایر شوترهای محبوب جذب کرد. و این به تنهایی راهی به سوی موفقیت به نظر می رسد، بدون ذکر این واقعیت که Riot تجربه تبدیل League of Legends به یک پدیده جهانی را دارد.

پنج سال دیگر، ما Valorant را به عنوان یک تیرانداز با میلیون‌ها بازیکن، پایگاه هواداران قوی و صحنه‌ای در ورزش‌های الکترونیکی می‌بینیم. البته ما می خواهیم که همان مسیر League of Legends را طی کند. ما اهداف جهانی و جاه طلبانه برای خود تعیین می کنیم.

آنا دونلون
رئیس توسعه Valorant

در رویداد مطبوعاتی، توسعه‌دهندگان تمایلی به صحبت در مورد کسب درآمد نداشتند، اما از چیزی دریغ نکردند، فقط به وضوح احساس کردند که احتمالاً جالب‌ترین بخش بازی آنها است. همه روش‌ها و همه طرح‌ها قبلاً در LoL کار شده‌اند، بنابراین استودیو در درجه اول بر این تمرکز دارد که بازیکنان به سادگی Valorant را امتحان کنند و در آن شرکت کنند. با قیمت اولیه صفر روبل، این هدف بیش از حد واقعی به نظر می رسد. چرا حرف من را قبول کنید وقتی فقط می توانید تلاش کنید؟

برای به اشتراک گذاشتن با دوستان
ValorantGO.ru
Adblock به
آشکارساز